Meeste 100 meetri võitjad

Meeste 200 meetri võitjad

Meeste 1000 meetri võitjad

Meeste kaugushüpe

Meeste miilijooksu võitjad

Naiste 100 meetri võitjad

Naiste miilijooksu võitjad

Naiste odaviske võitjad

Naiste 100 meetri tõkkejooksu võitjad

Pommiülikonna miilijooksu võitjad

Pommiülikonna jooksjad koos tempomeistritega

————————————————————————————————————————–

Homme toimub Kalevi staadionil rahvusvaheline kergejõustikuõhtu TALLINN 2023.

Kettaheites tulevad Eesti publiku ette äsja Budapestis suurejoonelise etenduse pakkunud ja viimase katsega maailmameistriks tulnud Daniel Stahl Rootsist ning MM-l läbi aegade parima tulemusega teiseks jäänud maailma edetabelijuht Kristjan Čeh Sloveeniast.

Kolmapäeval, 30. augustil kell 17.00 toimub Kalevi Keskstaadionil kõrgetasemeline kergejõustikuõhtu TALLINN 2023, millega taastatakse viisteist aastat tagasi katkenud rahvusvaheliste õhtumiitingute traditsioon Eesti pealinnas. 

Võistlusõhtu peaalal, meeste kettaheites tuleb Tallinnas maailmameistrivõistluste ühe põnevama duelli kordusetendus, sest kohal on nii Budapestis võistluste viimase katsega maailmameistritiitli võitnud olümpiavõitja Daniel Stahl Rootsist, kui Ungari pealinnas kõigi aegade kõvema tulemusega teiseks jäänud ja revanši ihkav maailma edetabelijuht Kristjan Čeh Sloveeniast. Mõlema mehe isiklik rekord on 71 meetrit ja 86 sentimeetrit. Maailma kahele paremale kettaheitjale pakuvad konkurentsi MM-l viiendaks jäänud Jamaika rekordimees Fedrick Dacres (isiklik rekord 70.78), Budapestis õnnetult lõppvõistluselt välja jäänud Tokyo olümpiahõbe rootslane Simon Pettersson (70.42), leedulane Martynas Alekna (67.41) ning mitmed teised. 

Meeste 100 meetri jooksus on Tallinnas stardis mullu Eugenes 4×100 meetri teatejooksus maailmameistriks tulnud Kanada sprinter Jerome Blake, kelle tippmark on täpselt 10 sekundit (10,00). Talle pakuvad konkurentsi Trinidadi ja Tobago välejalg Jared Elcock (10,03) ja Baltimaade kiiremad. Eesti rekordimees 100 meetri jooksus Karl Erik Nazarov võtab seekord sihikule isikliku rekordi (20,94) alistamise 200 meetri distantsil, kus tal on vastasteks nii Blake (20,04), Elcock (20,64), kui Thomas Somers (20,37) Suurbritanniast, Oskars Grava (20,87) Lätist ja teised.

Naiste 100 meetri tõkkejooksus saavad Diana Suumann (isiklik rekord 13,07) ja Kreete Verlin (13,17) hooaja lõpus teha tugeva jooksu koos Slovakkia tõkkejooksja Stanislava Skvarkovaga (12,89), 22-kordse Ukraina meistri Anna Plotitsynaga (12,89) ning soomlanna Saara Keskitaloga (13,10).

Naiste odaviskes on Tallinnas võistlemas Budapestis viiendaks tulnud Austria rekordiomanik Victoria Hudson (64.68), kahe viimase MM-i finalist lätlanna Lina Muze-Sirma (64.87), Tšehhi käesoleva aasta meister Petra Sicakova (60.05), Gedly Tugi (60.65) ja teised meie paremad.

Naiste 100 meetri jooksus löövad kaasa Slovakkia esindajad Monika Weigertova (11,41) ja Stanislava Skvarkova (12,05), Läti esinumber Gunta Vaicule (11,53) ning Eesti sprinterid.

Meeste kaugushüppes on kohal 8 meetri mees Anvar Anvarov (8.22) Usbekistanist, naiste kõrgushüppes Budapestis lõppvõistlusele jõudnud Soome rekordiomanik Ella Junnila (1.96).

Meeste 1000 meetri jooksus asuvad juba veerand sajandit Urmet Uusoru nimel olevat Eesti rekordit (2.20,49) püüdma tänavu head minekut näidanud Uku Renek Kronbergs ja Deniss Salmijanov. Kõrget tempot aitab hoida Leedu paremikku kuuluv keskmaajooksja Justinas Laurinaitis.

Miilijooksus asuvad Eesti paremate jooksjatega rinda pistma ka laskesuusatajad Indrek Tobreluts ja Tuuli Tomingas. Simas Bertasius tuleb püüdma Leedu rekordit.

Koostöös Päästeameti Demineerimiskeskusega toimub kergejõustikuõhtu raames ka eksklusiivne maailmarekordiüritus miilijooksus 40 kilogrammi raskuse pommiülikonnaga. 

Kehtiva maailmarekordi omanik on meestest britt Mark Gibbs ajaga 7 minutit ja 24 sekundit ning naistest Kaitlyn Hernandez USA-st ajaga 10 minutit ja 23 sekundit. Eesti rekordid on meestest 8.05 ja naistest 12.14. Mõlemad Eesti rekordiomanikud, kes oma ameti tõttu peavad jääma anonüümseks, on 30. augustil stardijoonel ja püüdlevad kodupubliku kaasabil maailmarekordi ületamise poole.

Rahvusvaheline kergejõustikuõhtu TALLINN 2023 algab 30. augusti õhtul kell 17.00 Tallinnas, Kalevi keskstaadionil.

Piletid hinnaga 10 ja 5 eurot on saadaval Piletilevis ja võistluspäeval staadioniväravas.

Lisainfo:

Mati Lilliallik

52 13331

Tallinnas tuleb 30. augustil vägev kergejõustikuõhtu

Tallinnas, Kalevi staadionil toimub 30. augustil kõrgetasemeline kergejõustikuõhtu TALLINN 2023, kus osalevad mitmed Budapesti maailmameistrivõistluste eeldatavad favoriidid.

Kavas on ka eksklusiivne maailmarekordiüritus pommiülikonnaga miilijooksus.

Vahetult pärast maailmameistrivõistluste lõppu, toimub Kalevi Keskstaadionil kõrgetasemeline kergejõustikuõhtu TALLINN 2023, millega taastatakse viisteist aastat tagasi katkenud rahvusvaheliste õhtumiitingute traditsioon Eesti pealinnas. 

Kolmapäeval, 30. augustil toimuvale jõuproovile on oodata silmapaisvaid atleete pea paarikümnest riigist. Ühel peaalal, meeste kettaheites, on Tallinnas võistlustules maailma edetabelijuht Kristjan Čeh Sloveeniast (isiklik rekord 71.86), Tokyo olümpiavõitja Daniel Stahl Rootsist (71.86), Doha MM-hõbe Fedrick Dacres Jamaikalt (70.78), Budapestis õnnetult lõppvõistluselt välja jäänud Tokyo olümpiahõbe rootslane Simon Pettersson (70.42), kahekordse olümpiavõitja ning maailmameistri leedulase Virgilijus Alekna vanem poeg Martynas Alekna (67.41) ning mitmed teised. Aleknade kettaheitedünastia noorem võsu, Euroopa meister Mykolas Alekna (71.00) otsustab Tallinnas osalemise pärast tänaõhtust maailmameistrivõistluste finaali. 

Kas Tallinnas näeb ka uut kettaheite maailmarekordit, selgub 30. augustil Kalevi staadionil. Maailmarekordi (74.08) heitis sakslane Jürgen Schult juba enam kui 37 aastat tagasi. Korraldajad on rekordipüstitajale välja pannud viiekohalise preemiasumma.

Ka kõigil teistel Tallinnas kavasolevatel võistlusaladel osaleb arvestatavaid tegijaid erinevatest riikidest ja vahetult tiitlivõistluse järgselt ollakse eeldatavalt ka suurepärases vormis, mis lubab oodata häid tulemusi. Eesti parematest teevad kodupubliku ees kaasa 100 meetri Eesti rekordimees Karl Erik Nazarov, odaviskaja Gedli Tugi, kõrgushüppaja Elisabeth Pihela, sprinter Õilme Võro, tõkkejooksjad Diana Suumann ja Kreete Verlin ning teised.

Koostöös Päästeameti Demineerimiskeskusega toimub kergejõustikuõhtu raames ka eksklusiivne maailmarekordiüritus pommiülikonnaga miilijooksus. Üle maailma on demineerijatel üheks traditsiooniliseks mõõduvõtuks ja hea füüsilise ja vaimse vormi näitajaks pommiülikonnas ühe miili läbimine. Jooksu kõige raskem osa on pommiülikond, mis kaalub umbes 40 kilogrammi, sealhulgas viie-kuuekilone kiiver. Võistlusdistantsi vältel on jooksjal kõrval saatja, kes kontrollib võistleja seisundit, sest juba miilipikkune jooksudistants 40-kilose lisaraskusega on kehale päris suur koormus.

Kehtiva maailmarekordi omanik on meestest britt Mark Gibbs ajaga 7 minutit ja 24 sekundit ning naistest Kaitlyn Hernandez USA-st ajaga 10 minutit ja 23 sekundit. Eesti rekordid on meestest 8.05 ja naistest 12.14. Mõlemad Eesti rekordiomanikud, kes oma ameti tõttu peavad mõistetavalt jääma anonüümseks, on 30. augustil stardijoonel ja püüdlevad kodupubliku kaasabil maailmarekordi ületamise poole.

Rahvusvaheline kergejõustikuõhtu TALLINN 2023 algab 30. augusti õhtul kell 17.00 Tallinnas, Kalevi keskstaadionil.

Alates tänasest on Piletilevis saadaval võistlusõhtu piletid hinnaga 10 ja 5 eurot. 

Alla 12-aastased lapsed pääsevad staadionile tasuta.

Tule ja vaata silmapaisvaid atleete oma silmaga!