PÄRNU RANNASTAADIONI KERGEJÕUSTIKUÕHTU 2023

Enam kui kümneaastase pausi järel on Eesti saanud taas õiguse korraldada World Athletics Bronze label korraldustasemega rahvusvahelist kergejõustiku staadionivõistlust täiskasvanute klassis.

2. juulil 2023 toimub esmakordselt World Athletics Continental Tour raames rahvusvaheline kergejõustikuvõistlus Pärnu Rannastaadionil.

WA Continental Tour on Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu egiidi all toimuv ülemaailmne võistlussari, kus osalevad paljud maailma rankingu TOP 100 hulka kuuluvad sportlased erinevatest riikidest üle maailma ning samuti Eesti ja meie naaberriikide parimad kergejõustiklased.

Bronze label korraldustase tõstab Eestis toimuva võistluse Euroopa TOP 50 kergejõustikuvõistluse sekka, millel osalemine tähendab sportlastele kõrgemaid reitingupunkte pääsuks rahvusvahelistele tiitlivõistlustele (OM, MM, EM). Sama korraldustasemega kergejõustikuvõistlused toimuvad Eesti lähiriikidest ka Soomes, Rootsis, Norras ja Taanis.

2019. aastast muutus Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu World Athletics ülemaailmne võistlussüsteem. Pääsu olümpiamängudele ja maailmameistrivõistlustele tagab normitäitmise kõrval kõrge koht ülemaailmses reitingutabelis. WA võistlussüsteemis jaotakse võistlused erinevateks tasemeteks, mis peavad vastama kindlatele kriteeriumitele. Lähtudes uuendatud võistlusüsteemist on Eesti kergejõustikule eluliselt vajalik, et Eesti kergejõustikukalendris olevad võistlused kuuluksid WA võistlussüsteemi võimalikult kõrge korraldustasemega võistlusena. Mida kõrgem on võistluse tase WA ülemaailmses kvalifikatsioonis, seda rohkem on võimalik teenida reitingupunkte ka Eesti kergejõustiklastel kodustel võistlustel. See on eelduseks Eesti kergejõustiku jätkusuutlikkuse tagamiseks rahvusvahelises spordiliikumises ning Eesti kergejõustiklaste esindamise aluseks maailmameistrivõistlustel ja olümpiamängudel.

Pärnu Rannastaadionil on loodud suurepärased tingimused tugevate kergejõustikuvõistluste korraldamiseks Eesti suvepealinnas. Alates 2016. aastast on Pärnus toimunud rahvusvaheline kergejõustikuõhtu, kus on püstitanud arvukalt kõrgeklassilisi tulemusi ja staadionirekordeid nii Eesti kui nimekate välisvõistlejate poolt. Koos Pärnu linnaga jätkame algatatud traditsiooni 2. juulil 2023. Rahvusvahelisel Päru Rannastaadioni kergejõustikuõhtul osalevad Eesti koondislased, tugevad valisvõistlejad, Pärnu parimad atleedid ning meie kergejõustiku järelkasv. Loodame võistluse kõrget sportlikku taset toetajate kaasabil hoida ka tänavu.

Korraldajana soovime kohalikele inimestele ja meediaesindajatele pakkuda elamusterohket ja hästikorraldatud võistlust. Ootame jõuproovile arvukalt pealtvaatajaid nii Pärnumaalt kui kaugemalt.